Scottish open- Night Slalom
28/06/16 - 10:07

25 6 16
Town Loch
Best Slalom Results for Division 5 (Start Speed: Female 22Kph / Male 28Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 JOHNSTON Craig 64.00 4.00 @ 52 63.50 3.50 @ 52 58.00 4.00 @ 49   64.00 1000.00
 2 WARMER Chris 52.50 4.50 @ 52 52.00 4.00 @ 52 57.00 3.00 @ 55   57.00 890.63
Best Slalom Results for Division 4 (Start Speed: Female 37Kph / Male 43Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 URQURHART Adam 39.00 3.00 @ 58/16M 35.50 5.50 @ 58     39.00 1000.00
 2 BAIRD Lucy 33.50 3.50 @ 52 38.00 2.00 @ 55 3.50 3.50 @ 37   38.00 974.36
 3 MILLS Matthew 33.50 3.50 @ 55/16M 33.00 3.00 @ 55/16M 37.00 1.00 @ 55/14.25M   37.00 948.72
Best Slalom Results for Division 3 (Start Speed: Female 40Kph / Male 46Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 HUNTER Sam 34.50 4.50 @ 58/16M 44.00 2.00 @ 58/13M 43.50 1.50 @ 58/13M   44.00 1000.00
 2 WAZ Joanne 38.50 2.50 @ 55/16M 1.50 1.50 @ 40 43.50 1.50 @ 55/14.25M   43.50 988.64
 3 CAVANA Campbell 30.50 0.50 @ 55/14.25M 33.00 3.00 @ 55/14.25M 3.50 3.50 @ 46   33.00 750.00
Best Slalom Results for Division 2 (Start Speed: Female 43Kph / Male 49Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 HARROWER Guy 32.50 2.50 @ 55/13M 31.50 1.50 @ 55/13M 35.00 5.00 @ 55/13M   35.00 1000.00
Best Slalom Results for Division 1 (Start Speed: Female 46Kph / Male 52Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 HUTCHISON Georgina 35.00 5.00 @ 55/14.25M 35.50 5.50 @ 55/14.25M 32.50 2.50 @ 55/14.25M   35.50 1000.00
 2 TAYLOR Carter 34.00 4.00 @ 58/13M 33.00 3.00 @ 58/13M 35.00 5.00 @ 58/13M   35.00 985.92
 3 WAZ Krzysztof 1.50 1.50 @ 52 32.50 2.50 @ 58/13M 33.00 3.00 @ 58/13M   33.00 929.58
Best Slalom Results for Premier Division (Start Speed: Female 49Kph / Male 55Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 ANDERSON Caitlin 38.00 2.00 @ 55/12M 36.50 0.50 @ 55/12M 37.00 1.00 @ 55/12M   38.00 1000.00
 2 JESSOP Oliver 27.50 3.50 @ 58/13M 23.00 5.00 @ 58/14.25M 29.00 5.00 @ 58/13M   29.00 763.16

Best Figures Results for Division 5
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 BAIRD Lucy 330 580     580 1000.00
Best Figures Results for Division 2
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 WAZ Joanne 1370 1480     1480 1000.00
Best Figures Results for Division 1
PosnName Round OneRound TwoRound ThreeRound Four Best Combinee
 1 HUTCHISON Georgina 1840 2110     2110 1000.00