Scottish Native
23/08/14 - 17:18

2.08.14/21.08.14 
Town Loch 
 
Best Slalom Results for Female (Start Speed: Female 46Kph / Male 49Kph)
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 WAZ Joanne 63.50 3.50 @ 55/14.25M       63.50  
 2 ANDERSON Caitlin 21.50 3.50 @ 55/16M 37.50 1.50 @ 55/12M     37.50  
 3 BANERJI Isla 26.00 2.00 @ 55/14.25M 26.00 2.00 @ 55/14.25M     26.00  
 4 HUTCHISON Georgina 5.00 5.00 @ 49 25.50 1.50 @ 55/14.25M     25.50 1000.00
 5 SYMES Emma 21.00 3.00 @ 55/16M 14.50 2.50 @ 55     21.00  
 6 KERR Niamh 2.00 2.00 @ 49       2.00  
Best Slalom Results for Male (Start Speed: Female 28Kph / Male 31Kph)
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 JESSOP Oliver 69.00 3.00 @ 58/14.25M 75.00 3.00 @ 58/13M     75.00  
 2 WAZ Krzysztof 5.00 5.00 @ 31 73.50 1.50 @ 58/13M     73.50 1000.00
 3 TAYLOR Carter 66.50 0.50 @ 58/14.25M 71.00 5.00 @ 58/14.25M     71.00  
 4 HARROWER Guy 5.00 5.00 @ 31 67.25 1.25 @ 55/13M     67.25 914.97
 5 CLARKE Roddy 64.00 4.00 @ 55/14.25M       64.00  
 6 DICKMAN Craig 59.00 5.00 @ 58 1.50 1.50 @ 31     59.00  
 7 MILLS Matthew 57.00 3.00 @ 55/16M 5.00 5.00 @ 31     57.00  
 8 CAVANA David 55.50 1.50 @ 58       55.50 755.10
 9 HUNTER Sam 45.00 3.00 @ 52 50.00 2.00 @ 55     50.00  
 10 CUNNINGHAM Peter 2.50 2.50 @ 31 48.00 6.00 @ 52     48.00  
 11 HASLAM Andrew 46.00 4.00 @ 52 2.00 2.00 @ 31     46.00  
 12 WARMER Chris 42.50 0.50 @ 52       42.50  
 13 DUNN Brendan 2.00 2.00 @ 31 37.50 1.50 @ 49     37.50  
 14 URQURHART Adam 2.00 2.00 @ 31       2.00 27.21
 15 DICKMAN Alan 1.50 1.50 @ 31 0.50 0.50 @ 31     1.50

 
 
Best Figures Results for Female
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 WAZ Joanne 1590 1260     1590 1000.00
 2 HUTCHISON Georgina 860 680     860 540.88
Best Figures Results for Male
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 WAZ Krzysztof 670 820     820 1000.00
 2 CAVANA David 660 780     780 951.22
 3 HASLAM Andrew 660 580     660 804.88
 4 URQURHART Adam 500 500     500 609.76
 5 HARROWER Guy 360 380     380 463.41
 6 DUNN Brendan 100 100     100 121.95
 
 
Best Jump Results for Female
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 HUTCHISON Georgina 9.6 11.2     11.2 1000.00
Best Jump Results for Male
Posn Name Round One Round Two Round Three Round Four Best Combinee
 1 HARROWER Guy 32.6 31.4     32.6 1000.00
 2 WAZ Krzysztof 20.1 21.1     21.1 550.78