John Buchan Memorial
Slalom
Best Slalom Results for Men Division 4 (Start Speed: Female 25Kph / Male 28Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 TAYLOR Carter 70.50 4.50 @ 58/16M 69.00 3.00 @ 58/16M 68.00 2.00 @ 58/16M 70.50 1000.00
             
 2 CUNNINGHAM Peter 56.50 2.50 @ 55 61.50 1.50 @ 58 63.00 3.00 @ 58 63.00 893.62
 3 DICKMAN Alan 53.50 5.50 @ 52 57.50 3.50 @ 55 5.00 5.00 @ 28 57.50 815.60
Best Slalom Results for Men Division 3 (Start Speed: Female 28Kph / Male 46Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 WAZ Chris 35.00 5.00 @ 55/14.25M 35.00 5.00 @ 55/14.25M 37.25 1.25 @ 55/13M 37.25 1000.00
 2 CAVANA David 29.00 5.00 @ 58 5.00 5.00 @ 46 28.00 4.00 @ 58 29.00 778.52
 3 HASLAM Andrew 4.50 4.50 @ 46 28.00 4.00 @ 55/16M 28.00 4.00 @ 55/16M 28.00 751.68
 4 MILLS Matt 2.50 2.50 @ 46 27.00 3.00 @ 55/16M 4.00 4.00 @ 46 27.00 724.83
Best Slalom Results for Ladies Division 2 (Start Speed: Female 43Kph / Male 52Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 BANERJI Isla 34.00 4.00 @ 55/16M 33.00 3.00 @ 55/16M 37.00 1.00 @ 55/14.25M 37.00 1000.00
Best Slalom Results for Men Division 2 (Start Speed: Female 43Kph / Male 52Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 CAVANA Campbell 19.50 1.50 @ 55/14.25M 3.00 3.00 @ 52 21.00 3.00 @ 55/14.25M 21.00 1000.00
Best Slalom Results for Ladies Division 1 (Start Speed: Female 46Kph / Male 49Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 WAZ Jo 31.50 1.50 @ 55/14.25M   33.00 3.00 @ 55/14.25M 33.00 1000.00
Best Slalom Results for Men Division 1 (Start Speed: Female 46Kph / Male 55Kph)
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 JESSOP Oliver 25.50 1.50 @ 58/13M 25.50 1.50 @ 58/13M 27.00 3.00 @ 58/13M 27.00 1000.00
 2 HARROWER Guy 3.50 3.50 @ 55 1.50 1.50 @ 55   3.50 129.63
 
John Buchan Memorial
Figures
Best Figures Results for Men Division 4
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 CAVANA David 620     620 1000.00
Best Figures Results for Ladies Division 3
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 WAZ Jo 1350 640   1350 1000.00
Best Figures Results for Men Division 3
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 WAZ Chris 480     480 1000.00
 
John Buchan Memorial
Jump
Best Jump Results for Men Division 4
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 CAVANA David 11.3     11.3 1000.00
 2 WAZ Chris 10.5     10.5 384.62
Best Jump Results for Ladies Premier
PosnName Round OneRound TwoRound Three Best Combinee
 1 WAZ Jo 37.5 37.0   37.5 1000.00